Organization Calendar (Listowel Minor Hockey Association)

PrintOrganization Calendar
<< PrevOct 14, 2018-Nov 03, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 14Oct 15Oct 16Oct 17Oct 18Oct 19Oct 20
Novice Rep - Hensal
Midget Rep - Tilsonburg (8451)
Bantam Rep - Roy Beechey Memorial
Atom AE - ST MARY'S
Atom Rep - Roy Beechy Memorial
Peewee Local League Black
3:00 PM-3:50 PM
Practice
Peewee Rep
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Peewee Local League White
4:00 PM-4:50 PM
Practice
Atom Rep
4:10 PM
vs. Saugeen Shores Storm
Atom AE
5:30 PM-6:50 PM
Practice
Bantam Rep
6:30 PM
@ Goderich Sailors
Goderich MRC [BR-A-11]
Bantam Local League
7:00 PM-8:20 PM
Practice
Midget AE
8:30 PM
@ Hanover Falcons AE
Midget Rep
8:30 PM
vs. Goderich Sailors
Peewee AE
6:30 PM
vs. Mitchell Meteors AE
Bantam Local League
7:45 PM-9:05 PM
Practice
Midget AE
8:30 PM-9:20 PM
Practice
Midget Local League
9:15 PM-10:50 PM
Practice
SR IP
4:30 PM-5:20 PM
Practice
Novice LL White
5:00 PM-5:50 PM
Practice
JR IP
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Novice LL Black
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Novice Rep
6:30 PM
@ Mt. Forest Rams
Atom AE
6:30 PM
vs. Kincardine Kinucks AE
Atom Local League White
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Peewee Local League Black
7:30 PM
@ Mitchell Meteors
Bantam AE
7:45 PM-8:50 PM
Practice
Atom Local League Black
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget Rep
10:15 PM-11:15 PM
Practice
Peewee Rep
6:30 PM
vs. Kincardine Kinucks
Atom Rep & Peewee Local League White
7:30 PM-8:50 PM
Shared Practice
Midget AE
8:30 PM
@ BCH Ice Dogs AE
Hensall Arena [MR-C-03]
Bantam AE
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget Rep
10:15 PM-11:15 PM
Practice
Peewee Local League White
4:30 PM-5:20 PM
Practice
Tyke
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Novice Rep
6:30 PM-7:50 PM
Practice
Atom AE
8:15 AM
vs. Tillsonburg Tornadoes
Bantam Rep
11:15 AM
vs. Belmont Rangers
Atom Rep
12:15 PM
@ Saugeen Shores Storm
Midget Rep
3:00 PM
vs. St. Marys Rock
Atom Rep
3:15 PM
@ Tillsonburg Tornadoes
Atom AE
4:15 PM
@ Collingwood
Novice LL White & Novice LL Black
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Peewee AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam Rep
5:30 PM
vs. Tillsonburg Tornadoes
Juvenile
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Midget AE
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Midget Local League
7:20 PM-8:20 PM
Practice
Novice Rep
8:00 PM
vs. Dorchester -
Tyke
8:00 AM-8:50 AM
Practice
PRE SCHOOL
9:00 AM-9:50 AM
Practice
JR IP
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Atom AE
10:00 AM
vs. South Huron Sabres
Midget Rep
10:30 AM
@ Belmont
SR IP
11:00 AM-11:50 AM
Practice
Atom Local League Black
11:00 AM
@ Minto Mad Dogs
Palmerston Arena [LLA-E-63]
Novice Rep
11:00 AM
vs. South Huron Sabres
Novice Rep
1:00 PM
vs. Lucan Irish
Atom Rep
1:15 PM
vs. St. Marys Rock
Novice LL White
3:00 PM
@ BCH Ice Dogs
Central Huron CC [LLN-CS-06]
Atom Local League White
3:00 PM
vs. Hanover Barons
Peewee AE
3:15 PM
@ Arthur Vipers
Arthur [PR-4-04]
Bantam Rep
4:45 PM
vs. Ilderton Jets
Midget Local League
5:30 PM
@ Seaforth Stars
Seaforth Arena [LLM-S-107]
Midget Rep
6:00 PM
vs. South Huron Sabres
Juvenile
7:00 PM
vs. Goderich Sailors
Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26Oct 27
Midget Rep - Tilsonburg (8451)
Bantam Rep - Roy Beechey Memorial
Atom AE - ST MARY'S
Atom Rep - Roy Beechy Memorial
Atom Rep - Twin Centres
Atom Local League Black
2:00 PM
@ Drayton Defenders
PMD Arena [LLA-E-11]
Novice LL White
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Atom Rep
4:10 PM
vs. Kincardine Kinucks
Atom Local League White
4:30 PM
@ Hanover Falcons 2 Black
Juvenile
5:00 PM
@ Flesherton Golden Hawks
Flesherton [JR-10]
Peewee Rep
5:30 PM-6:50 PM
Practice
Midget Local League
6:00 PM
@ Goderich Sailors
Goderich MRC [LLM-S-040]
Bantam Local League
6:15 PM
@ Wingham Ironmen
Wingham [LLB-S-115]
Midget AE
7:00 PM
vs. Mitchell Meteors AE
Midget Local League
8:30 PM-9:50 PM
Practice
Peewee AE
6:30 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard AE
JR IP
4:30 PM-5:20 PM
Practice
SR IP
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Atom AE
6:30 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard AE
Bantam AE
7:45 PM
vs. Drayton Defenders
Peewee Rep
6:30 PM
vs. BCH Ice Dogs
Peewee Local League White
7:45 PM
vs. Drayton Defenders
Midget AE
8:30 PM
@ Drayton Defenders
PMD Arena [MR-C-27]
Tyke
4:30 PM-5:20 PM
Practice
Peewee Local League Black
6:00 PM
@ Mt. Forest Rams
Clifford [LLP-SA-41]
Novice LL Black
6:30 PM
@ BCH Ice Dogs
Central Huron CC [LLN-CS-04]
Bantam Local League
7:00 PM
@ Arthur Vipers
Arthur [LLB-S-002]
Peewee Local League White
7:30 PM
@ Central Perth Predators
Midget Rep
7:30 PM
@ Goderich Sailors
Goderich MRC [MR-A-16]
Midget Local League
7:45 PM
@ Huron-Bruce Blizzard
Ripley [LLM-S-046]
Juvenile
8:00 PM
@ Drayton Defenders
PMD Arena [JR-09]
Goalie Clinic
9:15 AM-10:05 AM
Practice
Novice LL Black
11:00 AM
@ Central Perth Predators
Milverton Arena [LLN-CS-13]
Atom Local League White
12:30 PM
@ West Grey Warriors
Durham CC [LLA-E-95]
Atom AE
1:00 PM
@ Kincardine Kinucks AE
Atom Local League Black
2:55 PM
vs. Hanover Barons
Peewee Local League Black
4:55 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
Listowel Arena [LLP-SA-14]
Peewee AE
6:00 PM
@ Mitchell Meteors AE
Midget Rep
6:30 PM
@ BCH Ice Dogs
Juvenile
7:00 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
Oct 28Oct 29Oct 30Oct 31Nov 01Nov 02Nov 03
Atom Rep - Twin Centres
Atom Rep - Bill Batten Memorial
Bantam Rep - Dan Bell Memorial
Novice LL Black
2:30 PM
@ Minto Mad Dogs
Harriston CC [LLN-CS-47]
Novice Rep
3:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm
Atom AE
4:10 PM
vs. Saugeen Shores Storm AE
Bantam Rep
5:30 PM
vs. Mitchell Meteors
Novice LL White
5:50 PM
@ Mitchell Meteors
Midget AE
7:00 PM
vs. Central Perth Predators
Midget Rep
8:30 PM
vs. Saugeen Shores Storm
Peewee AE
6:30 PM
vs. Arthur Vipers
Atom Local League Black
6:30 PM
@ South Bruce Blades
Bantam Local League
7:45 PM
vs. Mitchell Meteors
Bantam AE
8:00 PM
@ BCH Ice Dogs AE
Hensall Arena [BR-C-02]
SR IP
4:30 PM-5:20 PM
Practice
JR IP
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Atom Local League Black
6:30 PM
vs. Drayton Defenders
Atom Local League White
6:30 PM
@ Minto Mad Dogs
Palmerston Arena [LLA-E-62]
Bantam AE
7:45 PM
vs. Shallow Lake Lakers
Bantam Rep
7:00 PM
@ Kincardine Kinucks
Tyke
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Midget Rep
8:30 PM
@ Hanover Falcons
Atom AE
6:50 PM
@ Mitchell Meteors AE
Mitchell Arena [AR-4-26]
Peewee Local League Black
7:30 PM
@ Central Perth Predators
Goalie Clinic
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Novice LL White
10:30 AM
@ Drayton Defenders
PMD Arena [LLN-CS-19]
Peewee Rep
12:00 PM
@ BCH Ice Dogs
Hensall Arena [PR-1-06]
Midget Local League
3:30 PM
@ Blyth-Brussels Crusaders
Brussels [LLM-S-016]
Atom Local League White
4:00 PM
vs. Atom Local League Black
Juvenile
8:30 PM
@ Goderich Sailors
Goderich MRC [JR-25]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from listowelminorhockey.ca on Tuesday, October 16, 2018 at 5:03 AM